1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

O NasNasza firma

TOYOTA KOBOS to firma rodzinna, która działa na polskim rynku motoryzacyjnym od 1991 roku. Założycielami oraz właścicielami firmy są Andrzej i Barbara Kobos. Działalność firmy obejmuje przede wszystkim prowadzenie dwóch autoryzowanych stacji obsługi Toyota, które należą do sieci dealerskiej Toyota Motor Poland i oferują kompleksowe usługi w zakresie sprzedaży oraz eksploatacji szerokiej gamy pojazdów marki Toyota. Pierwsza stacja powstała w Tarnowie w 1991 roku. Druga stacja działa od 2006 roku w Nowym Sączu.
 
Biznes Społecznie Odpowiedzialny (CSR)
TOYOTA KOBOS od początku istnienia firmy prowadzi działalność w sposób społecznie odpowiedzialny. Oznacza to przede wszystkim, że część środków pozyskiwanych w sposób komercyjny przekazywana jest na działalność statutową organizacji społecznych. Rozbudowany dział CSR (Corporate Social Responsibility) TOYOTA KOBOS konsekwentnie rozwija współpracę ze Stowarzyszeniem SIEMACHA, które od 1993 roku korzysta wyłącznie z floty i serwisu TOYOTA KOBOS. Firma zapewnia kompleksową obsługę pojazdów, które służą pracownikom i wychowankom Stowarzyszenia. Dowodem głęboko rozbudowanej wrażliwości na problemy społeczne jest również wspieranie wielu innych szlachetnych przedsięwzięć. TOYOTA KOBOS wspomaga przede wszystkim najuboższych i niepełnosprawnych: Szkołę Podstawową im. K. K. Baczyńskiego w Zgłobicach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym PROMETEUSZ. Jednym z dowodów wdzięczności jest otrzymany certyfikat dobroczynności za pomoc w realizacji programu "Zdążyć z Pomocą". Działalność społaczna to wyzwanie, a TOYOTA KOBOS nie pozostaje obojętna na potrzeby i krzywdę innych.
 
Zakres działalności
Autoryzowane stacje obsługi TOYOTA KOBOS zapewniają kompleksowe usługi w zakresie sprzedaży i eksploatacji samochodów marki Toyota. Oferta obejmuje sprzedaż zarówno samochodów nowych, jak i użwyanych. Firma prowadzi także profesjonalny serwis mechaniczny (przeglądy okresowe i sezonowe, obsługa pogwarancyjna, naprawy) i blacharsko - lakierniczy (likwidacja szkód, naprawy powypadkowe) Stacje TOYOTA KOBOS oferują sprzedaż wszelkiego rodzaju częsci zamiennych i akcesoriów marki Toyota. Działalność firmy obejmuje ponadto usługi o charakterze finansowym i ubezpieczeniowym. TOYOTA KOBOS oferuje zoptymalizowanie usługi finansowania samochodów, a także krótko i długoterminowy wynajem pojazdów, leasing oraz obsługę komercyjnych flot.
 
Organizacja firmy
Nasza firma podzielona jest ze względy na profile swojej działalności i tak składa się z następujących działów merytorycznych:
- dział sprzedaży samochodów nowych,
- dział sprzedaży samochodów używanych,
- dział blacharsko-lakierniczy,
- dział serwisu,
- dział części zamiennych i akcesoriów,
- dział ubezpieczeń.
 
Osiągnięcia, nagrody i wyróżnienia:
- Nagroda Toyota Motor Poland dla zespołu Doradców ds. Sprzedaży Samochodów za zajęcie czołowych miejsc w rankingu sprzedaży samochodów nowych (2003),
- III miejsce w Polsce w konkursie "Zadowolenia Klienta" (2004),
- I miejsce w Polsce w rankingu Customer Satisfaction AWARD (2005),
- Certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001 (2005),
- Pracownicy tarnowskiej stacji w gronie najlepszych sprzedawców produktów finansowych (2005),
- Autoryzowana Sieć Dealerów Toyoty liderem na rynku samochodów osobowych w Polsce (2008),
- Wyróżnienie przyznane przez Stowarzyszenie SIEMACHA za pomoc w realizacji pierwszej na świecie placówki dla młodzieży zlokalizowanej w kontekście galerii handlowej, przy Gemini Park w Tarnowie (2010),
- Certyfikaty Toyota Service Management dla stacji w Tarnowie i Nowym Sączu (2011),
- II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Mechanik Roku Toyoty" dla pracownika serwisu TOYOTA KOBOS (2011),
- Pierwszy pracownik zatrudniony na stanowisku mechanika pracuje do chwili obecnej.
 
Certyfikaty
Z przyjemnością informujemy, iż nasza firma spełnia najsurowsze normy i wymagania potwierdzone certyfikatami ogólnymi jak również branżowymi.
Obecnie posiadamy certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz TSM co potwierdza i gwarantuje Państwu najwyższą jakość świadczonych przez nas usług.