Toyota BusinessPlus

Najlepsza hybryda dla Twojego biznesu

Obecnie panuje przekonanie, że wszystkie hybrydy to czyste i oszczędne samochody. Dzięki temu są tak popularne wśród klientów biznesowych. Ale w przeciwieństwie do utartych sloganów, nie wszystkie hybrydy są takie same. Jako pionierzy hybrydowych i elektrycznych napędów, posiadamy ponad 20 lat doświadczenia w tworzeniu czystych technologii. Dowiedz się, jak działają poszczególne rodzaje napędów hybrydowych, jaką rolę pełnią napędy elektryczne i dlaczego Toyota Hybrid jest najlepszym wyborem dla Twojego biznesu.

Pozostałe rodzaje hybryd

Czy wszystkie hybrydy działają tak, jak Toyota?

Dla menadżerów flotowych pragnących zredukować koszty użytkowania i zmniejszyć emisje hybryda staje się jasnym wyborem. Większość dostępnych na rynku aut z napędem hybrydowym pozwoli osiągnąć te cele, ale jeśli przyjrzymy się im bliżej, szybko okaże się, że Toyota oferuje coś więcej.

Praktycznie każde auto z napędem hybrydowym zostało wyposażone w system start-stop. Dzięki temu oszczędza paliwo i emituje mniej zanieczyszczeń, wyłączając silnik podczas dłuższego postoju, na przykład na czerwonym świetle.

Bardziej zaawansowane auta hybrydowe wykorzystują energię elektryczną zgromadzoną w swoich akumulatorach, aby wspomagać pracę silnika. Na przykład podczas wyprzedzania lub do zasilenia urządzeń elektrycznych w aucie, takich jak światła, klimatyzacja lub radio. Akumulatory są doładowywane w trakcie hamowania.

Ale jest jedna rzecz, której inne auta hybrydowe nie potrafią. Nie są w stanie poruszać się wyłącznie przy wykorzystaniu silnika elektrycznego.

Samochody w mieście
Hybrydy Toyoty

Co wyróżnia je na tle konkurencji?

Toyota HybridHybrydy Toyoty są znane jako auta „hybrydowo-elektryczne”, ponieważ wykorzystują dwa źródła napędu, jedno spalinowe, a drugie elektryczne. Posiadanie dwóch silników, które pracują niezależnie od siebie, jest cechą wyróżniającą auta Toyoty na tle pozostałych hybryd. Dla kierowcy oznacza to, że może wprawić auto w ruch, korzystając jedynie z energii elektrycznej, i poruszać się bez dźwięku, nie zużywając paliwa i nie emitując spalin do prędkości 25 km/h, pokonując w ten sposób połowę swoich codziennych tras.

A ponieważ wszystkie nasze auta hybrydowe nie wymagają zewnętrznego ładowania, energia elektryczna uzupełnia się samoistnie w trakcie jazdy. Hybrydy Toyoty doładowują się w trakcie hamowania lub podczas jazdy „na luzie”, więc nie trzeba ich podpinać do źródła energii, tracąc cenny czas.

Toyota typu Plug-in

Jakie korzyści płyną z użytkowania hybrydowej Toyoty typu plug-in?

Jeśli uważasz, że Twój biznes może skorzystać z aut oferujących jeszcze większy zasięg na energii elektrycznej, większy zbiornik paliwa i bardzo niskie emisje spalin, przyjrzyj się Toyocie Plug-in Hybrid. Zbudowana na bazie sprawdzonej technologii hybrydowej posiada bardziej pojemny akumulator,który oferuje zasięg do 50 km i jazdę z prędkością nawet 135 km/h bez użycia kropli paliwa.

Ponieważ codzienna jazda jest w stanie tylko częściowo doładować akumulator w aucie typu plug-in, aby wykorzystać jej pełen potencjał i zwiększyć oszczędność, samochód ten wymaga podłączenia do źródła zasilania. Pełne naładowanie Priusa Plug-in Hybrid trwa mniej niż trzy godziny. Pomimo że nie jest to konieczne, aby poruszać się tym autem, największe oszczędności można osiągać, korzystając z zewnętrznych źródeł energii. W pełni naładowany model Prius Plug-in Hybrid oferuje zasięg 1300 km* na jednym zbiorniku paliwa.

Toyota Plug-in Hybrid
Porównanie cech samochodów hybrydowych

Inne
hybrydy
Hybrydy
Toyoty
Hybrydy Toyoty
typu Plug-in
Jazda na energii elektrycznejJazda na energii elektrycznej
Auto inteligentnie przełącza się pomiędzy źródłami napędu, korzystając z energii elektrycznej podczas jazdy w mieście
cross
tick tick
Większa mocWiększa moc
Silnik elektryczny wspomaga jednostkę spalinową, poprawiając osiągi
tick
tick tick
Dodatkowe zasilanieDodatkowe zasilanie
Energia zgromadzona w akumulatorach zasila urządzenia elektryczne, takie jak światła, klimatyzacja czy radio
tick tick tick
Odzyskiwanie energiiOdzyskiwanie energii
Akumulator układu hybrydowego doładowuje się podczas hamowania 
tick tick tick
Jazda na luzieJazda na luzie
Akumulatory doładowują się podczas jazdy na luzie i zwalniania 
tick tick tick
System start i stopSystem start i stop
W ruchu miejskim silnik automatycznie wyłącza się podczas dłuższego postoju 
tick
tick tick
Zewnętrzne źródło zasilaniaZewnętrzne źródło zasilania
Akumulator w aucie typu Plug-in Hybrid doładowuje się w pełni, gdy podłączysz auto do zwykłego gniazdka lub specjalnej stacji ładującej
cross cross tick
Samochody elektryczne
Czy Toyota produkuje samochody elektryczne?

Podczas gdy hybrydy typy plug-in są idealne na dłuższe podróże, auta elektrycznie (Battery Electric Vehicle – BEV) sprawdzają się na krótkich dystansach i przy niskich prędkościach. Ich szersze wykorzystanie może usprawnić transport w mieście i obniżyć stężenie spalin w terenach zurbanizowanych.

Te kompaktowe auta na prąd, charakteryzujące się zerową emisją spalin, które można łatwo naładować, będą odpowiedzialne za poprawę jakości powietrza i zmniejszenie korków. Ciche, łatwe w prowadzeniu i tanie w utrzymaniu pojazdy to przyszłość transportu miejskiego i przewozu towarów.

Dlatego właśnie Toyota planuje wprowadzenie ponad 10 modeli elektrycznych po 2020 roku oraz poszerzenie floty aut hybrydowych i hybryd typu plug-in skierowanych do klientów indywidualnych i komercyjnych.*
Całkowity zasięg podróży bez zatrzymania obliczony na podstawie zsumowanego zasięgu elektrycznego (w pełni naładowane akumulatory) i zasięgu w trybie hybrydowym przy spalaniu wynoszącym 3,4 l/100 km. Obliczona wartość została osiągnięta w kontrolowanych warunkach samochodem o specyfikacji zgodnej z seryjnie produkowanym modelem i przy zachowaniu norm Unii Europejskiej.

Toyota - samochód elektryczny

Dowiedz się więcej

Technologia wodorowa Technologia wodorowa Poznaj modele koncepcyjne Toyoty Samoładujący napęd hybrydowy Samoładujący napęd hybrydowy Toyota – wybór naturalny Hybrydy Toyoty Hybrydy Toyoty Zobacz, dlaczego warto je wybrać Rodzaje napędów ekologicznych Toyoty Rodzaje napędów ekologicznych Toyoty Poznaj ich zalety Jak działa pełna hybryda? Jak działa pełna hybryda? Dowiedz się, jak ekonomicznie jeździć hybrydą Hybrydy Toyoty Hybrydy Toyoty Sprawdź najczęściej zadawane pytania 100 000 hybryd Toyoty w Polsce 100 000 hybryd Toyoty w Polsce Niskoemisyjne auta coraz popularniejsze Nowy Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych Nowy Dział Testów i Oceny Napędów Hybrydowych Sprawdź szczegóły Ponad 15 mln sprzedanych hybryd Toyoty Ponad 15 mln sprzedanych hybryd Toyoty Dowiedz się więcej Poznaj Toyotę Yaris Cross Poznaj Toyotę Yaris Cross Nowy, kompaktowy SUV z segmentu B Społeczeństwo napędzane wodorem Społeczeństwo napędzane wodorem Odkryj najnowsze rozwiązania Toyoty Poznaj możliwości wodoru Poznaj możliwości wodoru Odkryj Toyotę Mirai 2. generacji